Domowe sposoby na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi negatywnie wpływa na samopoczucie i w dłuższej perspektywie tworzy zagrożenie dla zdrowia. Regularne wizyty u lekarza oraz przyjmowanie leków to konieczność w wielu przypadkach nadciśnienia. Warto przy tym wiedzieć, że istnieją domowe sposoby, które mogą pomóc w walce z nadciśnieniem.

Co obniża wysokie ciśnienie krwi?

Jeśli chcesz pomóc sobie w walce z nadciśnieniem, unikaj wysokosodowych produktów spożywczych, takich jak przetworzone jedzenie, fast foody i gotowe dania. Zamiast soli używaj świeżych ziół i przypraw. Zamiast tego wprowadź do diety warzywa i owoce, zwłaszcza bogate w potas, magnez i błonnik, ponieważ pomagają one w regulacji ciśnienia krwi. Skoncentruj się na warzywach liściastych, jagodach, cytrusach, awokado i bananach. Unikaj alkoholu i ogranicz spożycie kofeiny. Zaleca się również całkowite odstawienie tytoniu.

Korzystny wpływ na ciśnienie krwi mają regularne ćwiczenia aerobowe, takie jak chodzenie, jogging, pływanie czy jazda na rowerze. Staraj się osiągać co najmniej 150 minut umiarkowanej aktywności fizycznej lub 75 minut intensywnej aktywności fizycznej w tygodniu. Stosuj techniki relaksacyjne, aby obniżyć poziom stresu. Znajdź czas na odpoczynek i rozrywkę, wykonując czynności, które lubisz i które przynoszą ci radość. Wystrzegaj się otyłości i nadwagi.