Rodzicu będziesz czuł się swobodniej i miał więcej czasu dla siebie

Każdy z nas potrzebuje odrobiny spokoju i czasu dla siebie. Spróbuj odprężyć się w chwilach, gdy dzieci nie ma w domu, przynajmniej daj sobie 11 minut codziennego relaksu. Jeśli każdego dnia będziesz tak robić, zyskasz wiele dla zdrowia swojego i swoich bliskich. By pomóc w tym, najlepiej korzystaj z możliwości jaką oferują placówki oświatowe.

Rodzice dzieci najmłodszych klas I-III będą mogli pójść z pociechami do szkół. Aby tak mogłoby być szkoły muszą spełnić liczne warunki. Ministerstwo już teraz zapowiedziało jakie to będą kryteria.

Styczeń będzie gorącym miesiącem dla rodziców, nie tylko ze względu na ferie. Dzieci będą mogły wrócić do szkół od 17 stycznia – jak informuje Przemysław Czarnek. Szkoły muszą spełnić warunki ale również dzieci muszą zostać przygotowane na obostrzenia wynikające z trudnej sytuacji. Dokument został stworzony przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Edukacji i Główny Inspektorat Sanitarny.

Przede wszystkim trzeba zachować odpowiednią odległość od siebie, nie tylko między uczniami w klasie, ale również między poszczególnymi klasami w szkołach. Dzieci i nauczyciele będą zmuszani stosować ubiór ochraniający usta i noc, jak np. maseczki czy przyłbice. Zapewnienie tej ochrony leży w gestii rodziców. Dzieci będą musiały częściej dezynfekować i myć ręce. Co godzinę trzeba wietrzyć sale lekcyjne oraz korytarze szkolne.

Uczniowie i nauczyciele nie będą mogli przebywać na terenie szkoły, jeśli będą przejawiać chociaż jeden z objawów wskazujących na możliwość bycia zarażonym przez Koronawirus. Dzieci nie mogą nosić ze sobą żadnych przedmiotów, poza tymi służącymi do nauki. Uczniowie nie będą mogli wymieniać się tymi przedmiotami.

Przy wydawaniu posiłków dzieci nie będą mogły kontaktować się z pracownikami stołówki. Sanepid ostrzega, że pozalekcyjne zajęcia mogą się odbywać tylko za ich zgodą. Muszą to być zajęcia z małą liczbą uczniów. Zajęcia dodatkowe muszą też być prowadzone w późniejszych godzinach – gdy nie będzie już w ogóle zajęć w szkole. To dobry moment na zyskanie więcej czasu dla siebie, na swoje przyjemności. Dzieci pod opieką dorosłych, a to oznacza ciszę i spokój przez co najmniej cztery godziny dziennie.