wlosy

5 domowych sposobów na wypadanie włosów

Utrata od 50 do 100 pasm włosów dziennie jest całkowicie normalna. Jednak wiele czynników może zakłócić normalny cykl wzrostu włosów, powodując powolny odrost i szybsze wypadanie. Z biegiem czasu nadmierne wypadanie włosów nie tylko powoduje łysienie i cofanie się linii włosów. Może też poważnie wpłynąć na naszą samoocenę.

Istnieją różne przyczyny wypadania włosów – od genetyki, przez zaburzenia równowagi hormonalnej, po stres. Istnieje jednak kilka sposobów na naturalny odrost włosów. A najlepsze jest to, że te znakomite środki zaradcze, jakie opisujemy poniżej, można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym.

Sok z cebuli

W małym badaniu przetestowano sok z cebuli na osobach z łysieniem. Połowa uczestników nakładała sok na skórę głowy dwa razy dziennie, a reszta grupy po prostu używała wody. Już po dwóch tygodniach 74 procent grupy korzystającej z soku cebuli doświadczyło odrostu włosów.

Powodem tego jest fakt, że siarka zawarta w soku z cebuli pomaga wywołać odrost włosów.

Żelazo

Nie ma jasnego powodu, dlaczego tak się dzieje, ale niski poziom żelaza powiązany jest z wypadaniem włosów. Dlatego upewnijmy się, że spożywamy dużo produktów bogatych w żelazo, takich jak brokuły, ryby i mięso.

Należy jednak unikać tabletek żelaza, ponieważ stwierdzono, że powodują zaparcia i wymioty.

Biotyna

Nie powinno dziwić, że biotyna pomaga w odrastaniu włosów. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości tego składnika odżywczego, możemy doświadczyć wypadania włosów lub czerwonej wysypki.

Możemy uzyskać dużo biotyny z żywności, którą spożywamy, w tym jajek i grzybów. Ponadto, możemy też codziennie przyjmować biotynę.

Zielona herbata

Naukowcy podawali łysiejącym szczurom ekstrakt z zielonej herbaty przez sześć miesięcy. Pod koniec badania zauważyli znaczną różnicę we wzroście włosów.

Wszystko to za sprawą znajdującego się w zielonej herbacie związku o nazwie EGCG, który pomaga przy wypadaniu włosów.

A tutaj sprawdzisz, jak radzić sobie z infekcjami na wiosnę.

Aminokwasy

Istnieją dwa rodzaje aminokwasów, które odgrywają rolę w utrzymaniu zdrowych i rosnących włosów. Znane są jako cysteina i L-lizyna.

Nie musimy przyjmować suplementu, aby czerpać korzyści z tych aminokwasów. Możemy uzyskać mnóstwo aminokwasów, spożywając twarożek, ryby, mięso, orzechy i nasiona.

Jeżeli weźmiemy sobie do serca powyższe wskazówki, będziemy mieć znacznie większe szanse, że uda nam się zalesić tworzącą się polankę.