5 sposobów na dobry kontent

Jeżeli zajmujesz się tworzeniem treści np jako copywriter czy tez youtuber doskonale zdajesz sobie sprawę, że wena nie przychodzi na zawołaniem w ręcz niekiedy trzeba na nią bardzo długo czekać. Jednak tak samo jak trenujemy ciało poprzez nieustanne ćwiczenia tak samo możemy trenować naszą kreatywność. A oto przed tobą moich 5 sposobów jak taki trening sobie ułatwić i stworzyć dobry kontent.

1. Każdy pomysł może się przydać – zapisuj wszystko

Osobiście gdy tylko widzę ciekawy temat staram się zapisywać pomysł w swoim telefonie. Wykorzystuje do tego aplikacje darmowe. Nawet jeżeli tylko wpadnie mi do głowy ciekawy temat o którym chociaż przez chwile stwierdzę, że warto by o nim napisać to ląduje on w moim notatniku. I to nawet wtedy jak nie mam jeszcze pomysłu co dokładnie się w nim znajdzie. Dzięki temu buduje sobie cała bazę zagadnień i tematów które są doskonałym odniesieniem do pisania późniejszych artykułów. Staram się również poświęcić trochę czasu w tygodniu tylko na pracę nad tematami. Godzinka zwykle mi wystarcza abym stworzył tematy na tydzień czy nawet dwa. Dodatkowo często u mnie zdaża się sytuacja w której gdy pracuję nad jednym artykułem „zahacza” on o temat na który warto poświęcić osobny artykuł. W ten sposób buduje swoją bazę i zawsze mam o czym pisać.

2. Inspiracje twórczością innych

Dobrą taktyką dla szukania pomysłu na materiał jest również inspiracją twórczością innych. Aby nie zostać posądzonym o plagiat warto takie pomysły czerpać z głową. Np gdy jakiś autor przedstawi swój punkt widzenia na dany temat, postaraj się przedstawić przeciwny albo może w tekście nie został poruszany jakiś ważny aspekt o którym można napisać osobny artykuł. Pomysłów można znaleźć w ten sposób naprawdę wiele.

3. AnswerThePublic

Answer the public to ciekawa strona internetowa, którą osobiście odkryłem nie tak dawno temu, jednak już widzę ogromny potencjał jaki w niej drzemie odnośnie tematów do pisania. Jej działanie jest bardzo proste. Wystarczy, że w wyszukiwarce określisz jedno słowo, a strona wygeneruje całą serie pytań które bez problemu można przekształcić na ciekawe artykuły czy filmiki internetowe. Narazie nie korzystałem z niej za dużo, ze względu na całą masę tematów które ciągle mam do opracowania, ale jestem niemal w stu procentach pewien, że nieraz i nie dwa powyższa strona pomoże mi znaleźć odpowiedni temat do napisania.

4. Podpowiedzi od „Wujka Google” 😉

Nie raz przeglądając stronę z memami na obrazek śmiesznych „podpowiedzi” jakie udzieliła wyszukiwarka po wpisaniu konkretnej frazy. Ten sam sposób można wykorzystać również do szukania wartościowego kontentu. Wystarczy, że wpiszemy wybraną frazę a wyszukiwarka zwróci nam podpowiedzi co dalej może się pojawić. Jest to o tyle ciekawy sposób, że wyszukiwarka generuje podpowiedzi na podstawie na podstawie wyszukiwać innych internautów którzy szukali już jakiś zagadnień na ten temat.

5. Recykling swoich starych treści

Powrót do swoich starych treści nie tylko przywołuje wspomnienia z okresu w którym się je pisało ale może również stanowić źródło cennych informacji. Przecież niektóre z tematów mogą już być nie aktualne. Zaszły w nich zmiany o których warto napisać. Można spojrzeć na temat na nowo wraz z nabytym od tamtej pory doświadczeniem i przedstawić wszystko raz jeszcze.

To są moje sposoby skąd czerpie inspirację na kolejne artykuły. Mnie ona bardzo pomagają i pozwalają pisać systematycznie bez czekania, aż do głowy wpadnie mi jakiś pomysł. Po prostu sięgam po te które zapisałem sobie wcześniej lub na maksa wykorzystuje moment w którym mam chęci na szukanie jakiś inspiracji. A jakie są twoje sposoby? Podziel się nimi w komentarzu.