Adam Bodnar, nowy minister sprawiedliwości, po pierwszym spotkaniu z unijną komisarz Vera Jourová

W roli nowego ministra sprawiedliwości, Adam Bodnar przeprowadził swoją pierwszą rozmowę z unijną komisarz ds. sprawiedliwości, Verą Jourovą. Komisarz Jourová jest osobą, która miała na swoim koncie opracowanie nowego mechanizmu kontrolującego praworządność w krajach członkowskich Unii Europejskiej. To przez to często dochodziło do konfliktów pomiędzy nią a polskim rządem. Informacje o rozmowie z Jourovą Bodnar podzielił się podczas audycji „Poranek Radia TOK FM”.

We wtorek, Prezydent Andrzej Duda powołał na stanowisko Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Poza tym, złożono również ślubowanie od wicepremierów i ministrów. Bezpośrednio po tych wydarzeniach, nowy premier wraz z szefami resortów rozpoczęli przejmowanie obowiązków i odpowiedzialności za państwo od swoich poprzedników. W Ministerstwie Sprawiedliwości Adama Bodnara powitał Marcin Warchoł, pełniący wcześniej funkcję ministra.

Zaskakującym gestem była płyta, którą nowemu ministrowi sprawiedliwości przekazał jego poprzednik. Były to utwory w wykonaniu posła Suwerennej Polski i członka klubu PiS, Michała Wójcika. Bodnar zapytany, czy miał już okazję odsłuchać płytę, odpowiedział: „Znałem wcześniej twórczość pana ministra Wójcika i uważam, że ma nawet niezły talent do śpiewania. Nawet jeśli nie miałem okazji odsłuchać płyty wczoraj, to jest ona dostępna na platformie YouTube. Interpretacje utworów Krzysztofa Krawczyka, które tam znalazłem, są naprawdę niezłe” – dodał Adam Bodnar podczas audycji „Poranek Radia TOK FM”.