Archeologia – znaleziono złote maski starożytnej cywilizacji Shu!! Są naprawdę ciężkie..

Stanowisko Sanxingdui jest znane jako jedno z największych odkryć archeologicznych ludzkości w XX wieku. Pokazuje ono dorzecze Jangcy, jak i dorzecze Żółtej Rzeki jako kolebkę rozwoju całej chińskiej cywilizacji.

35 lat temu odkrycie dołów ofiarnych Sanxingdui rzuciło dzienne światło na starożytną cywilizację Shu i wstrząsnęło całym światem. A teraz w drugim kwartale 2021 roku strona Sanxingdui ponownie opublikowała najnowsze wyniki wykopalisk archeologicznych, znowu odkrywając kolejne tajemnice starożytnej cywilizacji Shu!
Zastanawiacie się jakie zabytki ich kultury znajdują się w Królestwie Sanxingdui? Czy nowe odkrycie pomoże rozwiązać kolejną zagadkę?

Przypomnijmy, że starożytne ruiny Sanxingdui znajdują się w północno-zachodniej części miasta Guanghan w prowincji Syczuan. Zajmują one powierzchnię 12 km2 i mają historię sięgającą od 5000 do 3000 lat. Jest to największe, najstarsze i najbogatsze dziedzictwo kulturowe odkryte do tej pory w południowo-zachodnim regionie kraju. Znajdują się tam bardzo dobrze zachowane wschodnie, zachodnie i południowe mury miejskie oraz wewnętrzne mury miasta Moon Bay.

Według raportu CCTV ogłoszono kolejne postępy w projekcie „Archeologiczne Chiny”. W Sanxingdui odkryto 6 nowych dołów z artefaktami i ponad 500 ważnych zabytków kultury, takich jak fragmenty złotych masek, gigantyczne maski z brązu, święte drzewa z brązu czy z kości słoniowej. Okazuje się, że wśród niedawno odkrytych narzędzi codziennego użytku, odnaleziona unikalna złota maska ​po tysiącach lat wciąż pięknie błyszczy!

Jest to bardzo ważne odkrycie, które wszystkich chwyciło za serca, wprowadzając powiew zaciekawienia i kolejnej motywacji do dalszego odkrywania tajemnic tego miejsca.
Wykopane relikty są cennym dziedzictwem kulturowym ludzkości, a wśród tych grup zabytków w Chinach są to grupy odkryć kultury o największej wartości historycznej, naukowej, kulturowej i artystycznej oraz najbardziej okazałe i niezmiernie drogocenne.