Domowe sposoby na migrenę: skuteczne i tanie!

Osoby cierpiące na regularne ataki migreny zmagają się nie tylko z bólem, ale również zaległościami w pracy i życiu. Migrena potrafi przykuć do łóżka nawet na 3 dni. Czy istnieją skuteczne domowe sposoby na migrenę? Tak! Przedstawiamy skuteczne i tanie rozwiązania.

Indywidualne podejście do migreny to klucz do zdrowia

Migrena jest zjawiskiem podstępnym, wywoływanym przez rozmaite czynniki. Jeśli chcesz zmniejszyć częstotliwość ataków migrenowych, sumiennie zapisuj każdy atak w kalendarzu, włącznie z czasem trwania, natężeniem i ewentualnym powodami wystąpienia bólu. Znając przyczyny ataków migrenowych, można im skutecznie zapobiegać. Świetnym przykładem jest spożywanie alkoholu i słodyczy. Udowodniono, że używki nasilają występowanie migren.

Co robić, gdy ból nadejdzie? Już w pierwszych etapach powinniśmy podjąć aktywną walkę z migreną. Przede wszystkim należy zapełnić żołądek ciepłym posiłkiem. Do tego zaleca się picie wody ze szczyptą soli — zawarty w soli sód może w kilka chwil zlikwidować ból. Receptą na migrenę jest również relaksacyjny masaż i joga, które także można wykonać w domu.