Jak zadbać o usta zimą?

Słuchają rad swoich przodków, możesz śmiało zmienić swoją cerę w prawdziwe piękno. Dlatego najlepszą radą jaką można zastosować w zimie, jest dokładniejsze zadbanie o cerę. Dając jej coś w postaci suplementacji, kremów, toników, preparatów upiększających, chroniących oraz regenerujących, będzie jędrna, elastyczna i bardzo wdzięczna. Poznaj subtelne różnice miedzy dbaniem o usta zimą, a w inne pory roku.

Mróz bardzo upodobał sobie nasze usta. Zadbanie o nie w czasie zimy to prawdziwa troska. Nikt nie lubi mieć przesuszonych ust, które są widoczne na pierwszy rzut oka. Najczęściej w postaci popękania lub krostek od mrozu. Wtedy usta wyglądają bardzo nieestetycznie. W jaki sposób można zapobiegać takim dolegliwościom ust w zimie?

Części firm oferuje pomadki, które chronią przed zimnem i zarazkami. Dodatkową zaletą tego produktu jest nawilżanie ust. Najczęściej są one budowane na podstawie wosku pszczelego. To właśnie tego rodzaju substancje powodują zatrzymywanie wody w organizmie. Wówczas usta wyglądają na jędrne i nawilżone.

Wstajesz rano i już wiesz od czego zacząć codzienną pielęgnację ciała. Usta to przecież twoja wizytówka, tak samo jak cała cera. Dlatego zanim wychodzisz do pracy, na spacer czy do sklepu, nakładasz na usta pomadkę. Chroni ona twoje usta. Teraz już wiesz, że nie tylko niczym się nie zarazisz, a dodatkowo będziesz mieć skórę ust nawilżoną i jędrną. Na noc nie zapominasz o stosowaniu peelingu z olejku i cukru. Czujesz jak wspaniale pachnie, a jeszcze do tego ten smak, sama rozkosz. Jest tak, ponieważ masz już wiedzę na temat zadbania o usta zimą. Wcześniej, gdy nie wiedziałaś o tym, często borykałaś się z problemami skórnymi na ustach podczas czasu zimowego.

Innym dobrym sposobem na ładne usta zimą jest stosowanie peelingu. Takie skrobanie naskórka potrafi odsłonić piękno twoich ust w zaledwie parę minut. Dodatkowo komórki mobilizują się do regeneracji. Jest to prosty sposób, który można wykonać samodzielne, za pomocą olejku i cukru. Słodki scrub to dobra pielęgnacja podczas zimy.

Źródło: https://twarz.pl/jak-poradzic-sobie-z-opryszczka/