Poprawa komfortu i bezpieczeństwa na drogach dzięki rozbudowanej inwestycji w Powiecie Pszczyńskim

Inwestycja ta, będąca wizją Powiatu Pszczyńskiego, ma za zadanie przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa oraz płynności ruchu dla wszystkich użytkowników dróg – zarówno kierowców, jak i pieszych czy osób poruszających się na rowerach.

Powiat Pszczyński podjął decyzję o realizacji obszernej inwestycji, która polegała na gruntownej przebudowie nawierzchni jezdni na odcinku długości 1,7 km. Inwestycja obejmowała także budowę chodników oraz specjalnej ścieżki przeznaczonej dla rowerzystów. Prace remontowe nie ominęły również odwodnienia, sieci energetycznej oraz zjazdów do posesji. Dodatkowo, wprowadzono nowe oznakowanie – zarówno poziome, jak i pionowe.

Całość inwestycji została oficjalnie zakończona i odebrana w połowie września. Całkowity koszt realizacji tych prac wyniósł ponad 6,5 mln złotych. Na ten cel, Powiat Pszczyński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg, które wyniosło 2,5 mln złotych. Pozostałe środki na tę inwestycję zostały sfinansowane z budżetu Powiatu Pszczyńskiego (2,4 mln złotych), oraz Gminy Pszczyna (1,6 mln złotych).

Rozbudowa ulicy Jedności to kontynuacja wcześniejszych działań Powiatu Pszczyńskiego. W roku 2019 w Wiśle Małej, również na terenie Powiatu Pszczyńskiego, przebudowano ulicę Pawia na odcinku długości 2,5 km.