Zaplanowane otwarcie "Nowego Centrum Gliwic" o wartości 50 mln zł

Gliwicki Urząd Miasta informuje o nadchodzącym oficjalnym otwarciu opóźnionych inwestycji drogowych, które są związane z budową gliwickiego Centrum Przesiadkowego. Projekt ten, który wyceniany jest na około 50 mln zł, zaplanowany jest do uroczystego otwarcia w najbliższą niedzielę. Jak podkreśla magistrat, przebudowane arterie komunikacyjne stanowią „Nowe Centrum Gliwic”.

Rzecznik Miasta Gliwice, Łukasz Oryszczak, zapowiedział, że w niedzielnym programie przewidziano szereg wydarzeń w różnych lokalizacjach miasta. Aktualności będą miały miejsce na Skwerze Europejskim, na przyległym parkingu nad Drogową Trasą Średnicową, a także przed głównym dworcem kolejowym. Gliwiczanie będą mogli celebrować otwarcie również na Placu Piastów oraz przy ulicy Piwnej.

Imprezowe obchody związane z inauguracją „Nowego Centrum Gliwic” ruszą na Skwerze Europejskim o 15:00. Wśród atrakcji znajdą się wykonania popularnych hitów europejskich przez młode gwiazdy musicalu „Kongo” z warszawskiego Teatru Capitol, animacje taneczne nawiązujące do europejskich klimatów, quizy z wiedzy o Europie, food trucki oraz fotobudka 360 stopni.

Zaplanowano oficjalną część wydarzenia na godzinę 18:30, w której przewidziano różne wystąpienia. O godzinie 19 nastąpi symboliczne usunięcie barierek na skrzyżowaniu ulic Dubois i Zwycięstwa, co umożliwi otwarcie dla ruchu drogowego na ulicach Zwycięstwa i Bohaterów Getta Warszawskiego. Koncert Feel i Baranovskiego rozpocznie się o godzinie 19:15, a scena zostanie zlokalizowana na parkingu nad tunelem Drogowej Trasy Średnicowej.