W Starostwie Powiatowym w Olkuszu podpisano umowę na rekordową inwestycję drogową

W murach Starostwa Powiatowego w Olkuszu odbyło się wydarzenie o dużej doniosłości – podpisanie kontraktu na największe przedsięwzięcie inwestycyjne w historii tego powiatu. Przedmiotem tej umowy jest realizacja projektu, który przewiduje wybudowanie obwodnicy Bukowna oraz przeprowadzenie remontu trasy prowadzącej do Jaworzna. Mowa tu o ogromnym projekcie, którego koszt wyniesie niemal 91,5 milionów złotych. Wykonawcą prac będzie firma Strabag Infrastruktura Południe.

Informacja o uroczystym podpisaniu umowy na budowę obwodnicy Bukowna i modernizację drogi do Jaworzna przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu dotarła do opinii publicznej. To bezprecedensowe przedsięwzięcie to największa inwestycja w tym powiecie do tej pory.

Całkowita wartość tego ambitnego projektu wynosi około 91,5 miliona złotych. Warto zauważyć, że znaczna część tej kwoty będzie pokryta dzięki środkom pozyskanym z piątej edycji programu Polski Ład. Nadzór nad pracami będzie sprawować renomowana firma Strabag Infrastruktura Południe.

W wywiadzie dla „Gazety Krakowskiej”, Wicestarosta Powiatu Olkuskiego Paulina Polak mówiła: „- 98 milionów. Chyba nigdy żaden powiat w województwie małopolskim nie otrzymał tak dużej kwoty. Jako powiat dołożymy do tego milion złotych, a drugi milion złotych przekaże na ten cel Bukowno”.