wanna

Wanna z hydromasażem – skuteczny pomocnik do pokonania cukrzycy

Koncepcja pokonania cukrzycy może być dla nas bardzo odległą myślą. A to dlatego, że lekarze głównego nurtu medycyny przekonali nas, że jedyną rzeczą, jaką możemy zrobić w przypadku cukrzycy, są farmaceutyki. Faktem jest, że pokonanie cukrzycy jest możliwe. A jedną ze świetnych pomocy może być tutaj wanna z hydromasażem.

Wanna z hydromasażem to jedyny pewny sposób na poprawę poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi i masy ciała. A najlepsze jest to, że nie jest aż tak kosztowny, ale za to niesamowicie relaksujący.

Terapia w wannie z hydromasażem

Kąpiel w wannie z hydromasażem może uwolnić napięcie z mięśni i umysłu. Z kolei nowe dowody wskazują, że może nawet pomóc w kontrolowaniu cukrzycy.

W nowym badaniu z udziałem 1297 osób z cukrzycą naukowcy podzielili uczestników na grupy w zależności od częstotliwości kąpieli w wannie z hydromasażem. Odkryli, że osoby, które moczyły się w wannie z hydromasażem co najmniej cztery razy w tygodniu, miały znacznie zdrowszą masę ciała, poziom glukozy we krwi i ciśnienie krwi.

Ma to sens, ponieważ wanny z hydromasażem mogą zwiększać przepływ krwi, umożliwiając dotarcie większej ilości bogatej w składniki odżywcze krwi do mięśni. Może to pomóc w obniżeniu poziomu glukozy we krwi u pacjentów z cukrzycą.

Inne badanie obserwowało grupę pacjentów z cukrzycą przez trzy tygodnie i wymagało od pacjentów kąpieli w wannie z hydromasażem przez trzydzieści minut dziennie, sześć dni w tygodniu. Wyniki były zdumiewające, ponieważ średni poziom cukru we krwi spadł o 13 procent!

Wygląda na to, że nadszedł czas, aby wyjąć stare kąpielówki i dobrze je wykorzystać. Tylko trzeba też pamiętać, że leżenie w wannie z hydromasażem nie może zastąpić codziennej aktywności. Ale za to może być znakomitym dodatkiem do poprawy ogólnego stanu zdrowia i kontrolowania cukrzycy.

Z tego względu, jeśli pójdziemy gdzieś poćwiczyć, sprawdźmy, czy obiekt dysponuje wanną z hydromasażem lub jacuzzi, z których możemy skorzystać.