Wybrano wykonawcę dla remontu dróg i budowy nowego odcinka drogi do rafinerii Orlenu Południe

Podczas maja tego roku, odbył się proces wyboru firmy, która podjęła się zadania przebudowy ulic Wodzińskiej w Chrzanowie i Sikorskiego w Trzebini. Dodatkowo, ta sama firma ma za zadanie zrealizować plan budowy nowego fragmentu drogi, prowadzącej do rafinerii Orlenu Południe.

Dyrektor Przedsiębiorstwa Zarządu Drogowego w Chrzanowie, Grzegorz Żuradzki, przekazał informacje na temat wykonawcy tych inwestycji. Według jego słów, firmą odpowiedzialną za przemianę obydwu ulic oraz konstrukcję nowej arterii drogowej będzie Strabag – renomowany przedstawiciel branży drogowej. Na czwartym przetargu starało się o te działania aż sześć firm. Koszt prac wyniesie blisko 32 mln złotych. W większości ten wydatek pokryje dotacja z programu Polski Ład.

G. Żuradzki z góry przeprasza i prosi o cierpliwość za utrudnienia komunikacyjne, które nieuchronnie pojawiają się podczas takich inwestycji. Obiecał też, że na bieżąco będzie informować o postępach na stronie PZD.

Planowana od dawna przebudowa ulic Wodzińskiej i Sikorskiego to konieczność dla wielu kierowców, ze względu na zły stan tych dróg. Wymienione inwestycje były odkładane przez pewien czas, ponieważ inwestor połączył je z budową nowego odcinka drogi do rafinerii.

Nowa droga do rafinerii wywołuje jednak wiele kontrowersji wśród mieszkańców osiedli Trzebionka i Wodna. Chodzi o planowany przebieg trasy, który ma się odbywać blisko ich domów. Te tereny ostatnio są intensywnie wykorzystywane przez różnych inwestorów, co ingeruje w naturalne środowisko.

Mimo że sprawa na razie ucichła, to prawdopodobnie wróci do dyskusji, gdy powstanie projekt nowego fragmentu drogi powiatowej. Po tej drodze ma poruszać się ciężki transport z Orlenu, co obecnie sprawia problemy w centrum Trzebini.