Zakończono trzy inwestycje drogowe w opolskim powiecie Strzelce za ponad 1,5 miliona złotych

W ciągu ostatniego tygodnia, lokalne władze powiatowe w Strzelcach Opolskich zakończyły i odebrały trzy projekty związane z infrastrukturą drogową. Sumaryczny koszt tych inwestycji przekroczył półtora miliona złotych.

Podczas dnia, kiedy odbywały się odbiory, urzędnicy zdecydowali się odwiedzić wszystkie trzy miejsca, w których prowadzone były prace. Pierwszym punktem na ich mapie był Leśnica, gdzie została zmodernizowana ulica Kozielska – arteria łącząca Strzelce Opolskie, Leśnicę oraz Kędzierzyn-Koźle. Tę inwestycję można uznać za najbardziej kosztowną spośród wszystkich trzech – jej całkowity koszt wyniósł około 800 tysięcy złotych.

„Ta droga była w bardzo złym stanie i jej remont był koniecznością. Wielokrotne studzienki utrudniały przejazd, co było problemem zarówno dla mieszkańców, jak i osób korzystających z tej drogi podczas podróży” – komentuje Waldemar Bednarek, wicestarosta powiatu strzeleckiego. „Mam nadzieję, że dzięki przeprowadzonemu remontowi mieszkańcy poczują ulgę, a przede wszystkim poprawi się bezpieczeństwo na tym odcinku drogi”.

Następnie urzędnicy udali się do gminy Jemielnica, gdzie zakończono kolejne dwie inwestycje. Pierwszą z nich był remont odcinka drogi powiatowej między Piotrówką a Łaziskami, którego koszt wyniósł ponad pół miliona złotych.

Wicestarosta Bednarek wskazał stan zniszczenia tego odcinka oraz zaangażowanie lokalnej społeczności, która domagała się jego remontu. „Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się wyremontować 800 metrów tej drogi i oddać jej nową nawierzchnię. Na pewno przyczyni się to do poprawy jakości życia lokalnej społeczności” – dodał.

Bednarek zdradził również plany dotyczące przyszłości tej drogi. „Mieszkańcy proponują stworzenie bezpiecznych przejść dla dzieci idących do szkoły. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli spełnić te oczekiwania” – zapowiedział wicestarosta.