Złota piłka 2021 jednak nie dla Lewandowskiego.

Pomimo iż apetyty na to trofeum były przeogromne, także tym razem nie udało się Robertowi Lewandowskiemu sięgnąć po najcenniejsze trofeum dla najlepszego piłkarza roku czyli Złotej piłki. Wydawać by się mogło że albo teraz, albo nigdy. Niestety rzeczywistość okazała się dla naszego napastnika brutalna i po raz kolejny to jednak nie jemy było dane otrzymać to wyjątkowo prestiżowe wyroznienie.

Już w 2020 roku Lewandowski był niemal pewniakiem w ocenie bukmacherów i fachowców ze świata futbolu jako kandydat nr. 1 do miana piłkarza roku. Jednak gala organizowana przez France Football nie doszła do skutku. Powodem była pandemia koronawirusa.
W 2021 roku swoją siódmą złotą piłkę otrzymał Leo Messi. Czy faktycznie na nią zasłużył? Według opinii wielu reporterów – niekoniecznie. A może to tylko zdanie polskich redaktorów sportowy h? Jedno nie ulega wątpliwości. Jeśli Lewandowski chce sięgnąć wreszcie po to upragnione trofeum, musi osiągnąć sukces z reprezentacją. Ale to raczej nie będzie taka łatwa sprawa.