Forma po ciąży

Mamy najczęściej dbają przede wszystkim o dzieci. Dlatego w okresie ciąży ich ciało ulega zmianie tak samo jak nawyki. Aktywność fizyczna znacznie maleje, a kobieta dba o to żeby dziecko w brzuszku miało jak najbardziej wygodnie. Ciąża to czas wypoczynku dla maleństwa, które rozwija się w brzuchu mamy.
Jednak nadchodzi moment, w którym kobieta mówi sobie: czas się wziąć za siebie, żeby w przyszłości móc ganiać wraz z maluchem. Zadaje więc sobie pytanie: jak sprawić by forma po ciąży była dobra? Jak wrócić do tej formy? Media wskazują aby kobieta po ciąży zwróciła szczególną uwagę na te ćwiczenia, które powodują pobudzenie krążenia krwi w organizmie, czyli poprawiające krążenie. W internecie takich ćwiczeń jest mnóstwo, warto zajrzeć na youtube. Jeżeli w szpitalu masz styczność z fizjoterapeutą połogowym, to warto go zapytać o to jakie ćwiczenia zaleca robić aby ciało kobiety i jej zdrowie wróciło do normy. Powinien powiedzieć kobiecie, że forma po ciąży szczególnie mocno zależy od ćwiczeń nad mięśniami dna miednicy, jak dbać o bliznę, a przede wszystkim jak pracować nad mięśniami prostymi brzucha.
Forma po ciąży nie ma wpływu na laktację, kobieta może ćwiczyć bez żadnych obaw o pokarm dla dziecka. Aktywność fizyczna po ciąży jest niezwykle ważna, ponieważ zadbane mięsnie proste brzucha odwdzięczą się podczas biegania za maluchem.
Źródło: ilovefitness

Zobacz Jak Twoje Dziecko Mogłoby się Rozwijać z Metodą Vojty