Budimex realizuje nową inwestycję: biurowiec za 40 mln zł dla Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku

Firma Budimex podjęła się zadania zaprojektowania i budowy nowoczesnego biurowca na skrzyżowaniu ulic Wiewiórczej i Niedźwiedziej. Inwestycja ta, o wartości blisko 40 milionów złotych, jest finansowana przez białostocki powiat. Głównymi najemcami nowego budynku mają być Powiatowy Urząd Pracy oraz biura paszportowe, które mają zostać przeniesione z ulicy Bema. Dodatkowo, obok budynku zostanie zrealizowany parking mogący pomieścić do 400 samochodów. Lokalizacja biurowca przewidziana jest naprzeciwko rozbudowywanego skrzydła Starostwa Powiatowego przy ulicy Borsuczej.

Nowy czterokondygnacyjny obiekt będzie miał powierzchnię 4,9 tysiąca metrów kwadratowych i znajdzie się pomiędzy ulicami Wiewiórczą a Niedźwiedzią na osiedlu Dojlidy w Białymstoku. Projekt realizowany jest na działce o powierzchni 2,3 hektara, którą samorząd nabył od browaru za kwotę niemal 6 milionów złotych pod koniec listopada 2022 roku. Działka ta znajduje się naprzeciwko terenu obecnie rozbudowywanego starostwa powiatowego.

W przyszłej siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy zaplanowano nowoczesne warunki dla obsługi klientów oraz komfort pracy dla urzędników. Budynek będzie również w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Starosta Jan Perkowski, podczas podpisania kontraktu 18 czerwca, poinformował, że parking przy biurowcu będzie miał powierzchnię 1 hektara i będzie mógł pomieścić około 400 samochodów.