Dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Lwóweckiego

Rosną jak na drożdżach – tak można określić tempo, z jakim strony internetowe Powiatu Lwóweckiego są aktualizowane o nowe ogłoszenia dotyczące inwestycji w infrastrukturę drogową. Prace obejmują zarówno modernizację istniejących dróg i chodników, jak i budowę nowych.

Powiat Lwówecki od dawna nie był świadkiem tak dużej liczby jednocześnie realizowanych projektów drogowych. Wśród nich można wymienić inwestycje na trasach Pławna-Marczów, Lubomierz-Ubocze, Włodzice, Pilchowice-Radomice oraz kolejny etap remontu częściowy na odcinku Lwówek Śląski-Gryfów Śląski. Dodatkowo, prace obejmują budowę chodników w Rakowicach Wielkich i Giebułtowie, a także mosty w Pławnej. Te projekty albo są już na ostatnim etapie realizacji, albo są w trakcie przygotowań do rozpoczęcia prac. Przyszłość przyniesie także inwestycje na trasach Brunów-Chmielno-Ustronie, Chmielno-Zbylutów-Skorzynice, Pilchowice-Zapora i możliwie także Wleń-Łupki-Klecza.

Jednakże, to nie koniec inwestycji. 9 października, Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 2535D na odcinku Lubomierz – Popielówek – Chmieleń o długości 1,48 km. Jak wyjaśnia ZDP Lwówek Śląski, odpowiedzialny za ogłoszenie przetargu, zakres prac obejmie budowę nowej drogi powiatowej z kruszywa łamanego na nowej konstrukcji. Ponadto przewiduje się także przebudowę istniejących elementów odwadniających, takich jak rowy i przepusty, a także zjazdów na przyległe pola uprawne wraz z przepustami oraz wykonanie miejsc do mijania.