Firma Pfeifer & Langen Polska inwestuje w przyszłość: transformacja energetyczna i cyfrowa na celowniku

Spółka Pfeifer & Langen Polska zainwestowała w ubiegłym roku ponad 300 milionów złotych na różnego rodzaju projekty, które miały na celu rozwój firmy oraz przeprowadzenie niezbędnych remontów. Zarząd spółki podkreśla, że ich głównym celem jest przemiana energetyczna i digitalizacja procesów. Dzięki nim będą mogli utrzymać rentowność produkcji buraków cukrowych i cukru, co ma kluczowe znaczenie dla przyszłości firmy.

Podczas ostatnich dwunastu miesięcy firma skupiła się na kilku istotnych inwestycjach. Jedną z nich była budowa trzech elektrociepłowni gazowych w cukrowniach zlokalizowanych w Wielkopolsce, które mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku. Cukrownia w Glinojecku również przeszła modernizację swojej elektrociepłowni, aby zredukować zużycie węgla. W tych samych zakładach rozpoczęto także prace nad pierwszym etapem budowy farmy fotowoltaicznej.

Pfeifer & Langen Polska podkreśliła, że 2023 rok był dla nich bardzo intensywny, bowiem realizowali oni ponad 230 różnego typu projektów, w tym projekty inwestycyjne. Wszystko to, począwszy od procesu produkcji buraka cukrowego, a skończywszy na logistyce i transporcie gotowych produktów, wpisywało się w strategię firmy zakładającą wprowadzenie rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wśród kluczowych elementów strategii są: dbałość o środowisko, budowanie partnerskich relacji z plantatorami i klientami, rozwój i bezpieczeństwo pracowników oraz ciągłe doskonalenie procesów. Dodatkowo, prowadzono cykliczne remonty cukrowni. Na realizację wszystkich tych celów przeznaczono ponad 300 milionów złotych.