Nowa edycja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: Bezpieczeństwo na drogach lokalnych poprawi się dzięki 1 mld zł

Premier Polski, Mateusz Morawiecki, przedstawił szczegóły najnowszej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). głównym celem tej edycji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach lokalnych. Dodatkowe fundusze mają przynieść korzyści wszystkim użytkownikom dróg, niezależnie czy są to kierowcy, rowerzyści czy piesi.

Dzięki najświeższemu naborowi do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, blisko 1,01 mld złotych zostanie przeznaczone na rozwój infrastruktury drogowej na terenie całego kraju. Pozwoli to na realizację aż 1510 różnorodnych projektów, w tym 15 o charakterze wojewódzkim, 714 powiatowych i 781 gminnych. Inwestycje te przyczynią się do modernizacji i poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Z dodatkowych funduszy będzie możliwe wybudowanie lub przeprowadzenie remontów na ponad 770 km tras. Są to głównie remonty i budowy nowego asfaltu na:
– 380 km dróg powiatowych,
– 392 km dróg gminnych.

Mateusz Morawiecki, premier RP, zwrócił uwagę na znaczenie tych funduszy i podkreślił: „To kolejny miliard złotych, który umożliwi realizację ponad półtora tysiąca projektów drogowych w całej Polsce. Dzięki temu na polskich drogach lokalnych będzie jeszcze bezpieczniej”.