Paweł Kukiz planuje podjęcie działań prawnych przeciwko Witoldowi Zembaczyńskiemu

Poniedziałkowy dzień na falach Radia Zet przyniósł zapowiedź idących zmian na polskiej scenie politycznej. Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz’15, publicznie wyraził swój zamiar wniesienia pozwu wyborczego przeciwko Witoldowi Zembaczyńskiemu, posłowi Koalicji Obywatelskiej. W dodatku, Kukiz poinformował, że już złożył oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez samego Zembaczyńskiego.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Witold Zembaczyński, będący członkiem Koalicji Obywatelskiej, zaapelował do Pawła Kukiza o zwrot kwoty 4,3 miliona złotych. Jest to suma, jaką fundacja „Potrafisz Polsko”, której radzie doradczej przewodzi Kukiz, otrzymała z budżetu państwa. Informacje na ten temat ukazały się na oficjalnej stronie fundacji, gdzie napisano: „zadanie Instytutu Demokracji Bezpośredniej jest dofinansowane z budżetu państwa w ramach realizacji zadania publicznego, wartość dofinansowania 4 284 900 zł, co stanowi 100 proc. wartości zadania publicznego”.

Zembaczyński posunął się jeszcze dalej w swoich tezach, sugerując, że fundacja „Potrafisz Polsko”, której członkiem rady jest Kukiz, jest jedynie „wydmuszką”.