Policyjny patrol w Sztumie zatrzymuje dwóch mężczyzn z amfetaminą

Podczas weekendowej służby, funkcjonariusze policji ze sztumskiej jednostki powstrzymali działania dwóch mężczyzn, którzy okazali się być posiadaczami nielegalnych substancji. Mężczyźni w wieku 30 i 42 lat zostali zatrzymani i umieszczeni w areszcie policyjnym. Teraz czeka ich rozprawa sądowa za posiadanie narkotyków, za co grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Nocą w miniony piątek, podczas patrolowania miasta, funkcjonariusze sztumskiej komendy natknęli się na podejrzanego mężczyznę. W momencie zauważenia patrolu policji, zachowanie 30-latka stało się niespokojne, a on sam gwałtownie zmienił swoją trasę. Policja postanowiła sprawdzić tożsamość podejrzanego i przeprowadzić kontrolę osobistą. W wyniku tej kontroli ujawniono biały proszek, który po przeprowadzeniu badania narkotestem okazał się być amfetaminą. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany.

Następnie w sobotę, policjanci na podstawie posiadanych informacji zwrócili uwagę na innego mężczyznę, który mógł mieć przy sobie narkotyki. Kontrola osobista 42-letniego mężczyzny ujawniła woreczek z białym proszkiem, który po przeprowadzeniu narkotestu również okazał się amfetaminą. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnej celi.

Obaj mężczyźni zostali przekazani do sądu, który teraz zadecyduje o ich dalszych losach. Czyn, którego się dopuścili, jest poważnym przestępstwem i grozi im za to surowa kara.