Powiatowe Święto Strażaka w Horyńcu-Zdroju: Odznaczenia dla strażaków i poświęcenie nowego samochodu strażackiego

W niedzielę, 12 maja, w miejscowości Horyniec Zdrój miało miejsce wydarzenie związane z obchodami Powiatowego Święta Strażaka. To znaczące wydarzenie było okazją do wręczenia odznaczeń tym strażakom, którzy wyróżnili się swoją pracą. Na uroczystości dokonano również nadania sztandaru Zarządowi Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (ZOPZ OSP RP) w Lubaczowie. Kolejnym punktem programu było poświęcenie nowego lekkiego samochodu należącego do Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Horyńcu-Zdroju.

Powiatowe Święto Strażaka w Horyńcu-Zdroju to ważne, cykliczne wydarzenie, które ma na celu przede wszystkim docenić i uhonorować zaangażowanie oraz ciężką pracę strażaków z całego powiatu lubaczowskiego.

Obchody uroczystości jak co roku rozpoczęły się mszą świętą, która odbyła się w Nowinach Horynieckich. Później strażacy udali się do Parku Zdrojowego w Horyńcu-Zdroju. Tam odbył się uroczysty apel, podczas którego nastąpiła ceremonia wręczenia nagród i odznaczeń za wyjątkowe osiągnięcia w sferze ratowania życia ludzkiego oraz ochrony mienia. W tym samym miejscu odbyło się nadanie sztandaru dla Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lubaczowie oraz poświęcenie nowego pojazdu strażackiego przynależącego do OSP Horyniec-Zdrój.