Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz omawia przyszłość miejskiej komunikacji tramwajowej po inauguracji trasy Pieczewo-Śródmieście

Piotr Grzymowicz, prezydent miasta Olsztyna, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat potencjalnej przyszłości i rozwoju olsztyńskiej sieci tramwajowej. Rozważania te nawiązują do niedawno uruchomionej linii łączącej osiedle Pieczewo ze Śródmieściem.

30 grudnia 2023 r., godz. 11:15, to data, która zapisze się złotymi zgłoskami w historii transportu publicznego Olsztyna. W tym dniu, o tej godzinie, pierwsi mieszkańcy miasta mieli okazję skorzystać z bezpłatnej jazdy nowo otwartym tramwajem, który kursuje na trasie z osiedla Pieczewo do Dworca Głównego.

Debiut nowej trasy tramwajowej w Olsztynie – z Pieczewa do centrum miasta – jest jednym z najbardziej znaczących inwestycyjnych przełomów w historii tego miasta. Prezydent Grzymowicz określił to jako kluczowe wydarzenie dla Olsztyna, podkreślając, że realizacja tak ambitnego projektu wymagała niezwykłej determinacji, a także ogromnej ilości pracy. Dodatkowo podkreślił wartość tej inwestycji dla mieszkańców, którzy zyskali dostęp do bezpiecznej, komfortowej i przyjaznej dla środowiska formy komunikacji miejskiej. Prezydent wyraził nadzieję, że nowa trasa tramwajowa przyczyni się do zmniejszenia liczby samochodów na ulicach Olsztyna, zwłaszcza tych, w których podróżuje jedna lub dwie osoby.