W Grajewie świętowano Powiatowe Obchody Dnia Strażaka 26 maja 2024 roku

Na terenie Grajewa, dnia 26 maja 2024 roku, miały miejsce Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystości zaczęły się od Mszą Świętą w intencji strażaków, pracowników Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z ich rodzinami oraz emerytów służby pożarniczej. Msza odbyła się w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po Mszy Świętej, oddziały strażackie wraz z pocztami sztandarowymi oraz gośćmi specjalnymi przeszli w paradzie do siedziby Komendy Powiatowej PSP w Grajewie.

Ceremonia apelowa rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości – młodszego kapitana Marcina Makowskiego. Meldunek ten był skierowany do Zastępcy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego, młodszemu brygadierowi Łukaszowi Chankowskiemu. Następnie zebranych powitał starszy kapitan Jarosław Szeszko, Komendant Powiatowy PSP w Grajewie. Podziękował on wszystkim obecnym za ich zaangażowanie, wsparcie i ofiarną służbę.

Po powitaniu, przyszedł czas na wręczenie medali, odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe. Szczególne podziękowania zostały złożone Martynie Dziądziak, członkini Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Rajgrodzie. 30 kwietnia 2024 roku, wraz z dwoma nastolatkami z Wejherowa, podjęła akcję gaśniczą drewnianego ołtarza na Górze Zamkowej w Rajgrodzie, zanim przybyli profesjonalni strażacy. Dzieci zaopatrywały ognisko w wodę z pobliskiego jeziora Rajgrodzkiego, pokonując strome wzniesienie i ograniczając tym samym rozprzestrzenianie się ognia. Taka postawa zasługuje na najwyższe słowa uznania.