Wsparcie potrzebującej rodziny przez pracowników Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim razem z Zarządem Powiatu i radnymi powiatowymi po raz kolejny wykazało się wielką solidarnością. W tym roku ponownie zdecydowali się na wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej poprzez ufundowanie „Szlachetnej Paczki”.

Urzędnicy oraz samorządowcy skupili swoje wysiłki na wsparciu matki, która samotnie wychowuje dwoje dzieci. Dzięki zebranym funduszom, wynoszącym w sumie 4189 złotych, byli w stanie zakupić różnego rodzaju rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania. Na liście zakupionych przedmiotów znalazła się kuchenka elektryczna z piekarnikiem, grzejnik olejowy czy odkurzacz. Dodatkowo, zakupiono też zestaw garnków, artykuły spożywcze, środki czystości, kosmetyki oraz przybory szkolne dla dzieci.

Ale to nie wszystko — również kołdry i poduszki, pościel, koc oraz ręczniki trafiły do rodziny. Dla zapewnienia ciepła w zimowe dni urzędnicy zadecydowali o zakupie zimowej odzieży. Ponadto, stołowa zastawa oraz sztućce zostały dołączone do paczki, jak również zabawki dla dzieci. Rodzina otrzymała także bon na zakup obuwia. Pracownicy starostwa postanowili przeprowadzić również zbiórkę darów na rzecz potrzebującej rodziny. W rezultacie, do wcześniej wymienionych rzeczy dołączono jeszcze środki czystości, kosmetyki, odzież oraz żywność w formie darów.