czaszki

Czy wydłużone czaszki starożytnych Peruwiańczyków należą do kosmitów?

Niedawne badania dotyczące znalezionych przez archeologów, wydłużonych czaszek starożytnych Peruwiańczyków wykazały, że zdecydowanie nie są one w żaden sposób powiązane z kosmitami. Te dziwaczne czaszki zostały wykonane przez ludzi.

Od czasu odkrycia wydłużonych czaszek w Peru pojawiło się kilka teorii, które głoszą, że są to czaszki obcych cywilizacji albo ludzko-obcych hybryd. Jednakże badanie opublikowane w czasopiśmie Current Anthropology wyraźnie odrzuca te twierdzenia.

Jaki jest sekret wydłużonych czaszek?

Czasopismo ujawniło, że wydłużone czaszki nie należały do kosmitów ani hybryd ludzko-obcych, tylko do starożytnych mieszkańców Peru. W tym okresie powszechnie stosowano praktyki wydłużania czaszek. Naukowcy odkryli również podobne czaszki w różnych częściach Afryki, Europy i Ameryki Północnej.

Wydłużone czaszki znalezione w Peru należą do ludu Collagua, który przemierzał dolinę Colca między 1100 a 1450 rokiem n.e. Po przeanalizowaniu tych czaszek naukowcy doszli do wniosku, że ludzie obwiązywali główki swoich dzieci, aby nadać im czaszkę w kształcie gruszki.

A tutaj piszemy o złotych maskach starożytnej cywilizacji Shu.

Dlaczego zmieniano kształt głowy?

W czasach kryzysu i wstrząsów społecznych tworzenie nowych rodzajów tożsamości zbiorowej mogło wzmocnić lub osłabić reintegrację polityczną. Mogło promować spójność między lokalnymi elitami i ułatwiać współpracę na wyższych poziomach integracji w celu koordynowania wymiany agropasterskiej, zarządzania nawadnianiem lub mobilizacji przeciwko siłom zewnętrznym, w tym wkraczającej cywilizacji Inków.

Jak wydłużano czaszki?

Można powiedzieć, że kobiety, które miały wydłużoną głowę, były pochodzenia królewskiego. Analiza kości za pomocą węgla i azotu wykazała, że ​​kobiety Collagua z głową w kształcie gruszki miały bardziej zróżnicowaną dietę. Ponadto kobiety te doświadczyły mniejszej przemocy fizycznej w porównaniu z innymi kobietami, tym samym potwierdzając swój uprzywilejowany status.